Piknik Integracyjny

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie ratujący poszkodowanego z wypadku, świeży chleb pieczony przez dzieci, a także nauka tworzenia baniek. To tylko niektóre z atrakcji, które czekały na najmłodszych podczas Pikniku Integracyjnego zorganizowanego przez Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.

Piknik odbył się 12 czerwca i był jednocześnie dniem otwartym placówki. Zainteresowani mogli zwiedzić szkołę, a także uzyskać informacje, na temat jej oferty, porozmawiać z nauczycielami. Jak zaznacza dyrektor szkoły Barbara Nabrzeska, piknik to także okazja do integracji z zaprzyjaźnionymi placówkami – stalowowolskimi przedszkolami nr 9 i nr 10, przedszkolem z Obojnej w gminie Zaleszany, a także Ośrodkiem Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych „Szansa” w Stalowej Woli.

Ponadto podczas pikniku szkoła podsumowała realizację projektu finansowanego przez Orlen pod hasłem: „Nasz mały sportowiec – wielki człowiek”.
W ramach projektu nauczyciele prowadzili zajęcia z dziećmi z przedszkola, a także z wczesnego wspomagania rozwoju. Były to głównie zajęcia rehabilitacyjne, ruchowe i sportowe. Podczas tych zajęć nauczyciele uczyli rodziców jak mogą spędzać aktywnie wolny czas ze swoimi pociechami, wykorzystując jednocześnie elementy terapii.

Oczywiście nie zabrakło też smakołyków z grilla, jednak nie były to tradycyjne przekąski, ale zdrowe szaszłyki, a na zakończenie nauczyciele wystąpili przed uczniami i gośćmi w przedstawieniu pt. „Śpiąca królewna”.

cyt. za:Powiat Stalowowolski