Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszej szkole 3 grudnia, kiedy to odbyły się wspólne warsztaty bożonarodzeniowe. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności uczniów, kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. Uczniowie wykonali  piękne kartki świąteczne, wykazując przy tym wiele pomysłowości. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Wszystkim towarzyszył humor i radość tworzenia prac.

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Na to spotkanie, które odbyło się 6 grudnia przygotowały się  klasy IA, IIA oraz IIIA i  IIIA1. Zanim dotarł gość z siwą brodą odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonywali mikołajkowe czapki oraz buty z papieru, które ozdabiali świątecznymi motywami. Następnie z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Mikołajem, który przyjechał do naszej szkoły z workiem pełnym prezentów. Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, które go chętnie słuchały. Święty Mikołaj osobiście wręczył wszystkim prezenty, za które dzieci podziękowały śpiewając piosenkę i mówiąc wierszyk. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Na zakończenie spotkania każdy zrobił sobie zdjęcie z Mikołajem, który obiecał, że wróci do nas za rok.

Na zakończenie świątecznych wydarzeń 20 grudnia odbyło się integracyjne spotkanie klas I-IIIA.  Uczniowie tego dnia przyszli odświętnie ubrani. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie  wzajemnie świąteczne życzenia.  Słuchaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Mogliśmy spróbować tradycyjnego makowca. W serdecznej atmosferze mijały nam wspólnie spędzone chwile.