XV Podkarpackim Memoriale Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych

Dzielni w swym wysiłku

Ponad 130 uczestników wzięło udział w XV Podkarpackim Memoriale Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie, który 8 czerwca odbył się w Stalowej Woli. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych.

W imprezie wzięli udział uczniowie szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno–wychowawczych z całego Podkarpacia, w tym z: Rzeszowa, Mielca, Jarosławia, Leska, Jasła, Leżajska, Ropczyc, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega, no i oczywiście Stalowej Woli. Byli również goście aż ze Śląska – drużyna z Tarnowskich Gór. – Dziękujemy wam wszystkim za przybycie i za wysiłek, jaki włożyliście w przygotowania do tych zawodów. Jesteśmy dumni, że możemy was wszystkich dzisiaj u nas gościć – mówiła Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

Oficjalnie mityng otworzył Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski, który przywitał wszystkich uczestników. – Jest mi niezmiernie miło, że po tym 2-letnim okresie przerwy, spowodowanym pandemią, znowu możemy się spotkać w Stalowej Woli i razem bawić. Pragnę podziękować pani dyrektor Barbarze Nabrzeskiej oraz całej kadrze Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych za zorganizowanie tej wspaniałej imprezy – mówił wicestarosta.

Jak zawsze, przed rozpoczęciem zmagań, niepełnosprawni zawodnicy złożyli przysięgę olimpijską, wypowiadając słynne słowa: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Uczestnicy rywalizowali w takich konkurencjach, jak: bieg na 50 m z asystą (oraz bez niej), a także biegi na dystansach 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, sztafeta 4×100 m, skok w dal z miejsca i z rozbiegu, pchnięcie kulą oraz rzut piłeczką palantową.

Widać było, że dzieci i młodzież uczestnicząca w memoriale, czerpała dużą przyjemność z udziału w imprezie, podobnie, jak kibicujący im na trybunach rodzice oraz koledzy i koleżanki. Na uczestników czekały piękne medale, a sponsorami zawodów były Powiat Stalowowolski oraz miasto Stalowa Wola. Partnerami wydarzenia były MOSiR Stalowa Wola, a także Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal Stalowa Wola.

Źródło:

Powiat stalowowolski

Zobacz więcej:

https://www.facebook.com/specjalnastalowawola/