VIII Podkarpacki Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II

 

Regulamin_VIII_Memorial_Sportowy_2019

 

Wśród wielu inicjatyw na rzecz integracji osób niepełnosprawnych swoje miejsce ma również VIII Podkarpacki Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II. Memoriał jest imprezą masową, skierowany do każdego: dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych, seniorów, w tym do osób niepełnosprawnych z całego województwa podkarpackiego.

Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, parafię pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli oraz klubów fitness takich jak: ICON FITNESS, KLUB FITNESS FABRYKA ZDROWIA, STREFA WELLNESS, TOP GYM, KLUB KAITO, BIKINI FITNES STUDIO, ŚWIAT FORMY KLUB FITNESS.

Ideą przewodnią jest uczczenie rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II oraz każdego dnia Jego pontyfikatu. Impreza odbywa się w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli oraz na terenie wyżej wymienionych klubów.

Wszyscy uczestnicy biorą udział w dwóch aktywnościach sportowych: jeździe na rowerze stacjonarnym na terenie klubu fitness oraz pokonywaniu dystansów w wodzie na basenach MOSIR. Można również przyłączyć się do Nas na basenie a wolontariusze policzą nasze kilometry. Poprzez biegi oraz przepłynięcie 9665 długości basenów – tyle dni trwał pontyfikat Jana Pawła II – oddamy hołd naszemu Papieżowi oraz staniemy się współtwórcami inicjatywy.

Wydarzenie otoczone jest szczególną opieką przez wolontariuszy – studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli, uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli,  którzy bardzo chętnie włączają się w szereg działań. Opiekują się oni grupami, pomagają przy organizacji oraz liczą pokonane kilometry zarówno w wodzie jak i na lądzie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w niezwykłym wydarzeniu, które pozwala na integrację osób niepełnosprawnych, niesie radość a przede wszystkim daje świadomość czynienia dobra.

 „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca.”
Jan Paweł II (1979)