Pole tekstowe: PAŹDZIERNIK 2008 MIESIĄCEM ZDROWEGO ODŻYWIANIA
Pole tekstowe: „To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”
Jonathan Carroll

Październik przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Październik miesiącem zdrowego odżywiania”. Pomysłodawcami akcji były panie mgr Maria Kozłowska i mgr Justyna Swat. Program przygotowano w oparciu o materiały „Jem kolorowo”. Akcja obejmowała zarówno propagowanie idei zdrowego odżywiania  (ze szczególnym uwzględnieniem w naszym codziennym menu owoców i warzyw), jak również przygotowywanie zdrowych posiłków, prezentacji multimedialnych oraz plakatów promujących zdrowe żywienie. Na korytarzach szkolnych pojawili się uczniowie, którzy rozdawali jabłka, zachęcając w ten sposób swoich kolegów i kolezanki do zdrowego stylu życia.

31 października odbyło się na Sali gimnastycznej podsumowanie całego miesiąca pracy. Uczniowie przygotowali wiele interesujących prac plastycznych, pokazy multimedialne oraz wiersze i inscenizacje promujące  zdrowe odżywianie.

Lubimy jabłuszka i słodziutkie gruszki, na winogrona jesteśmy wielkie łakomczuszki...

Przygotowano również stół z potrawami do degustacji. Oczywiście zgodnie z hasłem wszystko było zdrowe, kolorowe
i smaczne. Wyglądało bajecznie i bajecznie smakowało. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli przerosło oczekiwania organizatorów . Mamy nadzieję , że promowanie zdrowego odżywiania wrośnie na stałe w tradycję naszej szkoły.
Za wszelką pomoc i ogromne zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękujemy !

Klasa I gimnazjum „B” w  przedstawieniu „POMODOR”.
Uczniów do występu przygotowała wychowawczyni — pani Ewa Węglińska

Pani Maria Kozłowska przygotowała dla nas zagadki o owocach i warzywach. Nagrodą były oczywiście owoce: )

Justyna Swat

Strzałka w lewo: POWRÓT