Pole tekstowe: FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI
Pole tekstowe: „Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi woda”
Paulo Coelho

13 czerwca (sobota)2009r. grupa uczniów Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych, wyróżnionych za osiągnięcia zdobyte
w minionym roku szkolnym, przez wychowawców i Panią Dyrektor Barbarę Nabrzeską, brała udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa.  Uczestnikami wycieczki ( 31 osób) opiekowało się pięciu nauczycieli: Pani Dyrektor Barbara Nabrzeska, Pan Dyrektor Krzysztof Chrustowski ,Pani Marta Karbarska, Pani Anna Cendrowska i Pani Irena Stępień.
W wycieczce brały również udział  mamy nagrodzonych uczniów z klas „ C” i grupy rewalidacyjno-wychowawczej.

Wypoczęci po podróży, zadowoleni mimo, że zmarznięci, wyruszyliśmy do Krakowa  na Festiwal Zaczarowanej Piosenki. Koncert trwał 2 i pół godziny –od godz.15.00  do godz.17.30.Ten czas zleciał nam bardzo szybko. To co działo się na scenie było dla nas ogromnym i niezapomnianym  przeżyciem. Nawet zmieniająca się, jak w kalejdoskopie pogoda była dla nas bez  znaczenia. Na Zaczarowanej Scenie wystąpiło 12 uczestników koncertu w dwóch kategoriach –dzieci
i dorośli. Z każdej kategorii jury pod przewodnictwem Pani Ewy Błaszczyk wybrało 3 laureatów. Finalista śpiewał dwie piosenki: jedną piosenkę z gwiazdą  a drugą sam.  A z finalistami zaśpiewali( my ich widzieliśmy na własne oczy,
z odległości prawie na wyciągnięcie ręki): Hanna Banaszak, Anna Dąbrowska, Krystyna Prońko, Budka Suflera, Muniek Staszczyk oraz Łukasz Zagrobelny. Koncert poprowadzili: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski i Maciek Zakościelny.

Maciek Zakościelny który prowadził I część koncertu z i który debiutował na Zaczarowanej Piosence powiedział
o finalistach: „gdy ich słuchałem, zastanawiałem się czasami skąd biorą takie głosy, jakby anioł śpiewał ”.I my też, tak słyszeliśmy ...i my też czuliśmy się „jak w transie...”

Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.  Środki finansowe na realizację wycieczki Stowarzyszenie „Nadzieja”  pozyskało  z Gminy Stalowa Wola.

Organizatorzy wycieczki zapewnili dwa bardzo atrakcyjne miejsca docelowe tj.: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
w Krakowie –Łagiewnikach oraz udział w V edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty na Rynku Krakowskim. W Sankturium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach po pysznym obiedzie w Domu Duszpasterskim, przeżyliśmy  również ucztę duchową w takich miejscach jak: kaplica-sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Bazylika Bożego Miłosierdzia, Klasztor Sióstr Miłosierdzia Bożego oraz wieża widokowa. Mieliśmy czas na skupienie się na modlitwie  przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, relikwiami Siostry Faustyny czy też w nowoczesnej Bazylice.

Irena Stępień

Strzałka w lewo: POWRÓT