Pole tekstowe: WYCIECZKA DO KRAKOWA — FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI

           W sobotę 11 czerwca 2011r.o godz.8.30 grupa 35 dzieci i młodzieży, uczniów naszej szkoły razem
z nauczycielami i rodzicami, wyjechała ze Stalowej Woli na całodniową wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyprawy był udział w Finale ogólnopolskiego konkursu na krakowskim Rynku, o godz. 20.00.

           Plan wycieczki przewidywał na ten dzień dodatkową atrakcję. Było nią spotkanie z 130 gatunkami zwierząt mieszkających w niemal idealnie zbliżonych do naturalnych warunkach: wielkie akwarium i egzotarium  czyli Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w centrum Krakowa. Niepowtarzalne miejsce. Węże, te jadowite, ogromne żółwie, różne gatunki pająków, ryb, stawonogów, egzotycznych żab itp. a także włochaty nosorożec sprzed 30 tys. lat, były w zasięgu naszego wzroku zadziwiając nas swoim wyglądem.

          

Strzałka w lewo: POWRÓT

           Popołudnie spędziliśmy spacerując po -Rynku, w kościele na Skałce, plantach wchłaniając atmosferę tych miejsc. Około godz.19.00 zajęliśmy miejsca w sektorze dla gości po to by móc delektować się bliskością występujących gwiazd. Emitowany przez TVP 2 Finałowy koncert został w tej edycji poprzedzony występem piosenkarzy z Kenii, Bułgarii, Czech i Słowacji. Tytuł tego koncertu  „Zaczarowana Piosenka … z dalekich krain”. Koncert „Zaczarowana Piosenka… z dalekich krain” był doskonałym wstępem do rywalizacji dwunastu polskich wokalistów, finalistów 7. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. U boku tej dwunastki – podzielonej na dwie kategorie wiekowe (do 16 lat i powyżej 16. roku życia) – stanęły gwiazdy: Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Małgorzata Ostrowska, Robert Kasprzycki, Maciej Miecznikowski oraz Piotr Cugowski z zespołem Bracia. Finaliści, jak co roku, konkurowali o statuetki Zaczarowanego Ptaszka i stypendia (1. miejsce – 24 tys. zł,
2. miejsce – 10 tys. zł, 3. miejsce – 5 tys. zł). Ich zmagania oceniało jury złożone z profesjonalistów: Ewy Błaszczyk, Magdaleny Waligórskiej (sekretarz jury), Jerzego Połomskiego, Włodzimierza Korcza, Jana Kantego- Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego i Roberta Janowskiego. Składowi ekspertów przewodniczyła Natalia Kukulska. W koncercie, poprowadzonym przez Annę Dymną, Cezarego Kosińskiego i Zbigniewa Zamachowskiego (aktorowi towarzyszyła córka Bronia), usłyszeliśmy  między innymi piosenki skomponowane przez zmarłego
w ubiegłym roku Jarosława Kukulskiego. Kompozytor był przyjacielem Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, jego jurorem podczas półfinałów w roku 2006. Przed każdym z prezentowanych utworów widzieliśmy na telebimie krótkie rozmowy, jakie Anna Dymna przeprowadziła z każdym z niepełnosprawnych piosenkarzy. Profesjonalizm, wysoki poziom wokalistów, zdrowa rywalizacja, przyjazna atmosfera zapewniła nam, widzom niezapomniane przeżycia, odczucia oraz wrażenia. Będziemy mieć je w pamięci przez cały rok. Marzymy o tym by w czerwcu przyszłego roku znowu być znowu w tym samym miejscu i doświadczać tej atmosfery.

.

           W tym roku otrzymaliśmy wsparcie finansowe poprzez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski ,,Nadzieja” z Gminy Stalowa Wola z programu,, „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z chorobą psychiczną. Naszą obecnością w ogólnopolskiej imprezie kulturalnej chcemy w dalszym ciągu  pokazać, że jesteśmy uczniami  Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli i że nas też wspierają życzliwi i przyjaźni ludzie.

 

Irena Stępień

.

Pole tekstowe: „Twarz, na której stale bawi uśmiech jasny, serdeczny, wywiera cichy, zbawienny wpływ na otoczenie.”
św. Urszula Ledóchowska