Pole tekstowe: TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

W dniach od 13 do 17 lutego 2012 r. w naszej szkole realizowany był projekt Klubu Bibliotecznego pod nazwą „Tydzień z książką”. Hasłem przewodnim akcji był okrzyk:

Strzałka w lewo: POWRÓT
Zwój poziomy: „Czytam bo lubię — witamy w klubie”

Głównym celem tej akcji było promowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Ponieważ jednak większość z nich nie czyta samodzielnie więc realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy z wychowawcami klas. W ramach zajęć promujących czytelnictwo uczniowie mieli sposobność rozwijania swoich zainteresowań z pomocą opiekunów, w sposób dostosowany do ich indywidualnych możliwości. Uczniowie poznali także nowoczesne nośniki książek i uczyli się z nich korzystać.

Projekt „Tydzień z książką” obfitował w ciekawe formy zajęć dzięki czemu przybliżył dzieciom i młodzieży utwory J. Tuwima, J. Brzechwy, braci Grimm i H. Ch. Andersena.

Wśród twórczych inspiracji tego tygodnia nie zabrakło wspólnego wykonywania prac plastycznych, głośnego czytania wierszy i baśni, rozwiązywania zagadek, słuchania audiobooków i oczywiście wizyty z bibliotece szkolnej.

Zwieńczeniem projektu „Tydzień z książką” była wystaw prac plastycznych wykonanych przez naszych uczniów na podstawie poznanych utworów literackich.

Pole tekstowe: „Prawdziwym poetą jest ten, który stara się wypowiedzieć tajemnicę życia.”
Ks. Jan Twardowski