Pole tekstowe: WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

           14 czerwca uczniowie klas gimnazjum i PdP wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od przejścia przez tzw. „mały wąwóz”. Kolejnym punktem programu miał być rejs statkiem po Wiśle. Niestety kilkudniowe deszcze bardzo podniosły stan wody w rzece co uniemożliwiło rejs. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i rejs zamieniliśmy na zwiedzanie trasy poziemnej w Sandomierzu.

         Po podziemnych korytarzach ciągnących się pod całym sandomierskim rynkiem oprowadzał nas niesamowity przewodnik, który swoją barwną opowieścią sprawił, że legenda o bohaterskiej Halinie Krępiance stała się dla nas bardzo rzeczywista. Mieliśmy wrażenie jakby nasz przewodnik na każdym kroku używał czarów a nie tylko słów.

Po krótkim odpoczynku na sandomierskim rynku i smacznym obiedzie w „Ciżemce” odwiedziliśmy Zbrojownię. Gdzie powitał nas najprawdziwszy rycerz i zaprosił do zwiedzania. Nie było to jednak zwyczajne zwiedzanie, bo uczniowie mogli przymierzyć wszystkie historyczne stroje, stać się bohaterami poznanej już legendy o Halinie Krępiance i poddać się rozmaitym torturom.

         Wycieczkę do Sandomierza zakończyliśmy przekraczając Bramę Opatowską, ale magia tego miasta pozostanie jeszcze na długo w naszych wspomnieniach.

 

Monika Pieńczewska

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Tylko szlachetne czyny są trwałe.”
Sofokles