Pole tekstowe: ZIELONA SZKOŁA W RYMANOWIE ZDROJU

         W dniach 05.12 – 09.12.2011r. grupa 25 uczniów klas gimnazjalnych oraz zawodowych
pod opieką nauczycieli naszej szkoły przebywała na pięciodniowej wycieczce w Rymanowie Zdroju.

         Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Dziecko z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną – optymalizacja funkcjonowania w rodzinie i w środowisku”. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Odwiedziliśmy Muzeum Rzemiosła
w Krośnie, gdzie grupa uczniów klas zawodowych uczestniczyła w lekcji muzealnej pt: „Czystość i brud. Historia higieny” natomiast uczniowie klas gimnazjalnych poznawali dawne zawody.

         Muzeum Magurskiego Parku Narodowego zachwyciło nas bogactwem fauny i flory terenów Podkarpacia. Zwiedziliśmy także Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce położone na terenie czynnej do dziś kopalni ropy naftowej. Siostry Michalitki z Miejsca Piastowego na chwilę z zimowego krajobrazu, dzięki zbiorom zebranym w Muzeum Misyjnym przeniosły nas do ciepłej Afryki.

 

Strzałka w lewo: POWRÓT

Był także na czas na rozrywki - wyjście do kawiarni, pizzerii, wieczorne ognisko przy blasku księżyca oraz pierwszych opadach śniegu.

Dzięki temu, że w Rymanowie Zdroju padał śnieg 6 grudnia miał szansę dojechać do nas Święty Mikołaj, który obsypał nas prezentami i zabawiał anegdotami. Pięć dni szybko minęło i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Stalowej Woli…….

Agnieszka Marchut

Pole tekstowe: „Gdy podróżnik zostawia w tyle za sobą góry, 
po raz pierwszy widzi je w ich rzeczywistym kształcie - tak też jest z przyjaciółmi.”
Hans Christian Andersen