Pole tekstowe: STALOWY RUN 2017

W sobotę, 18 marca na terenie Leśniczówki Ciemny Kąt, po raz drugi odbył się charytatywny bieg STALOWY RUN. Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody w biegu udział wzięło ok 80 zawodników, którzy postanowili zmierzyć się z 5 km trasą. Poza popularyzacją biegania przełajowego, celem imprezy była zbiórka pieniędzy na rzecz naszego ucznia Michała Korfela, cierpiącego na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Cała suma z wpisowego od biegaczy została przekazana na rehabilitację chłopca.

Jako współorganizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia, dopingowaliśmy uczestników, zabezpieczając jednocześnie trasę, która urozmaiconą została różnymi przeszkodami.

Sportowych emocji dostarczyła nam także mama Michała, oraz uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w tym ekstremalnym biegu. Kamil Żyłka i Jakub Chyła z bardzo dobrym wynikiem dotarli na metę pokonując wcześniej opony, płotki lekkoatletyczne, skrzynie gimnastyczne, piaszczysty tor do czołgania, oraz wąwóz. Jedno jest pewne, każdy kto ukończył STALOWY RUN może czuć się wyjątkowy! Za niezwykłą atmosferę w trakcie biegu, jak i po, dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom, a w szczególności panu Dariuszowi Bańce i Stalowowolskiemu Klubowi Biegacza.

Urszula Kasprzyk-Urbanik

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Wielki jest ten, kto w bogactwie żyje jak ubogi.”
Seneka