Pole tekstowe: SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W SZKOLE

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji. We wtorek 28 listopada, ponownie gościli u nas policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze.

W pierwszej kolejności w prelekcji uczestniczyły przedszkolaki, którym policjanci omówili zasady bezpiecznego zachowania na drodze (w jakich miejscach przechodzimy na drugą stronę ulicy i jak należy to robić) oraz wyjaśnili zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole i w domu. Przestrzegali je przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami jak również, jak należy zachować się przed atakiem wściekłego psa. Policjanci podkreślali także jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Policjanci zaprezentowali dzieciom bajki edukacyjne na temat bezpieczeństwa na drodze. Następnie wspólnie z maluchami zamienili teorię w praktykę. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W prezencie otrzymały obrazki do kolorowania.

Druga część spotkania była przeznaczona dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i pdp. Przewodnią myślą było także bezpieczeństwo na drodze do i ze szkoły. Rozmowa o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza i zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Klasy starsze oglądały film edukacyjny o przepisach ruchu drogowego. Uczniowie udzielali prawidłowych odpowiedzi na temat prezentowanych scenek filmowych. Wykazali się również bardzo dobrą znajomością znaków drogowych. Rozwiązywali zagadki i krzyżówkę. Pod koniec spotkania uczniowie mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań i jak się okazało pytań było dużo. Spotkanie było bardzo udane i cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Przedszkolaki i uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Katarzyna Spinek

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Uczymy się kochać, by sprawdzać siebie.”
Ks. Jan Twardowski