Pole tekstowe: PIKNIK RODZINNY

1 czerwca br. przy Zespole Szkół Nr 6  Specjalnych na Hutniczej 14, odbył się piknik rodzinny pod hasłem:
„Jakie szczęście mieć rodzinę”, który zorganizowany został przez pracowników Zespołu Szkół oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”. Gościem specjalnym pikniku był starosta stalowowolski, Robert Fila.

 

Strzałka w lewo: POWRÓT

           Podczas Pikniku Rodzinnego mogliśmy podziwiać uczniów klas młodszych w pięknych barwnych strojach
w inscenizacji muzycznej „Leśne Duszki", dodatkową atrakcją były dwie tańczące mamy czyli „wirujące drzewa”. Zespół
Kaziuki działający przy WTZ zaprezentował skoczną polkę oraz układ taneczny w rytmach piosenki zespołu YMCA. Tomasz Armata wybrał piosenkę "Karate mistrz" i mogliśmy podziwiać jego strój oraz choreografię
w rytmach dżudo.

Zwój poziomy: Piknik rodzinny
„Jakie szczęście mieć rodzinę”

Celem tej imprezy była integracja całej społeczności szkolnej. Organizatorzy chcieli podkreślić znaczenie rodziny i jej wartości, zarówno u rodziców jak i uczniów.

Uczniowie wraz z rodzicami bardzo chętnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych typu: skoki na piłkach, przeciąganie liny, skoki w worku. Odbyła się także konkurencja smakowa pt. „Kto szybciej zje: mama czy ja”. Rodzice karmili na czas kisielem truskawkowym swoje dzieci. Oprawę muzyczną, za darmo zapewnił DJ Piotr.

W trakcie imprezy uczniowie oraz zaproszeni goście mogli także zakosztować grillowanych kiełbasek
i gofrów. Zwłaszcza ten drugi smakołyk przyciągnął tłum chętnych.

Odbyły się również dwa konkursy plastyczny: „Konkurs w plenerze”, polegającym na tym, że rodzice wraz
z rodzicami malowali farbami swoje rodziny na prześcieradle oraz drugi: „Poszukiwanie skarbu zakopanego na terenie szkoły”. Dla osób, które wzięły udział w konkursie przewidziano nagrody.

Kolejną atrakcją było pamiątkowe zdjęcie, które mogły zrobić sobie rodziny. Dla uatrakcyjnienia fotografii, zarówno rodzice jak i dzieci mogły przebrać się do zdjęcia w peruki lub dobrać inny dodatek.

Na pikniku zagrał gościnnie zespół muzyczny, który umilił czas wszystkim gościom. Można było usłyszeć wiele znanych utworów i bawić się w rytmie wesołej muzyki.

Pole tekstowe: „Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym.”
Henryk Ferdynand Kaden