Pole tekstowe: PIKNIK SPORTOWY
Pole tekstowe: „Dobrem jest nie samo życie, lecz piękne życie”
Seneka
Strzałka w lewo: POWRÓT

W dniu 15 czerwca 2010r. odbył się Piknik Sportowy pod hasłem; „Żyj zdrowo, sportowo”. Miał on celu propagowanie postaw prozdrowotnych ze zwróceniem uwagi na sport. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Na scenie pojawili się sławni polscy sportowcy tacy jak: Tomasz Adamek, Dariusz Michalczewski, Zbigniew Boniek, czy Adam Małysz  prezentowali swoje umiejętności sportowe przy muzyce. Następnie odbył się quiz wiedzy o sporcie z nagrodami.            Uczestnicy Pikniku i zaproszeni goście z zaangażowaniem brali udział w poszczególnych zadaniach. Uczestnicy WTZ zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w Paradzie Sportowej pod kierunkiem Krystyny Teper. Swoją obecnością zaszczyciły nas uczennice szkoły katolickiej, które zaprezentowały pokaz gimnastyczno- taneczny. Po wielkich wysiłkach uczestnicy Pikniku i zaproszeni goście udali się na degustacje pieczonych kiełbasek i soków owocowych przy muzyce d-j Romka.

Nad częścią artystyczną czuwała pani Alicja Złotek. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych odpowiedzialni byli Tomasz Konieczny, Jacek Dziedzic Justyna Kuziora.

W ciągu godziny zostało przeprowadzonych 5 konkurencji tj.: przeciąganie liny, rzuty piłka lekarską, rzuty woreczkami do celu, rzuty ringo na wbity kij, slalom indywidualny i drużynowy. W zawodach wzięli udział uczniowie zespołu szkół Nr 6 Specjalnych
w Stalowej Woli, uczestnicy WTZ przy Stowarzyszeniu „Nadzieja”, Uczestnicy WTZ Caritas z Rudnika N/Sanem oraz uczestnicy WTZ
z Gorzyc, łącznie 60 osób. Wszystkie konkurencje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród biorących w nich udział uczestników, ponieważ skala trudności była zróżnicowana i każdy mógł znaleźć konkurencję odpowiednią dla siebie. Z moich obserwacji wynika, że największe zainteresowanie uczestników i publiczność zdobyła konkurencja przeciąganie liny. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zapowiedzieli swój udział na pikniku sportowym w przyszłym roku. Każdy uczestnik zabawy sportowej otrzymał upominek oraz medal.

 

Alicja Złotek