Pole tekstowe: WYCIECZKA DO PACANOWA

          21 października 2011r. o godz.8.00 28 uczniów: szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkolaków, wyjechało na wycieczkę do siedziby Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

         Uczestnicy wycieczki wiedzieli, że czeka ich dzień pełny wrażeń: spotkanie z Koziołkiem Matołkiem i innymi postaciami z bajek, zwiedzanie wystawy „Bajkowy świat” i ogrodu zmysłów, udział w warsztatach animacyjnych, film pt.: „Jelonek Bambi” w sali kinowej oraz obiad w restauracji Bajkowa.

         W Pacanowie autobus zatrzymał się obok nowoczesnego budynku otoczonego ogrodem. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, że jest to siedziba Europejskiej Stolicy Bajki w którym znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnia, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe.

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Zabawy dzieci nie są zabawami i trzeba na nie patrzeć jak na najpoważniejsze zajęcia.”
Michel de Montaigne

                  Budynek otaczają: ogród zmysłów z altanami, kuźnia, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki „120 przygód Koziołka Matołka”, staw oraz amfiteatr. I tak, zgodnie z zapowiedziami organizatorów, kilka godzin spędzili uczniowie Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w bajkowym świecie, gdzie poczuli się jak w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek….. A po przyjściu do szkoły każdy z nich może, powiedzieć ,że „co widział i usłyszał” jest potwierdzeniem tego, że był w krainie marzeń i snów…

           Wyjazd był możliwy do zrealizowania dzięki środkom finansowym pozyskanym, przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”, od Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli w ramach zadania publicznego pt.: „Punkt konsultacyjny dla dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rodzin”.

 Irena Stępień