Pole tekstowe: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pole tekstowe: „W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.”
Paulo Coelho

Bożena Polańska

Strzałka w lewo: POWRÓT

3 grudnia 2009 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu uczestniczyła Barbara Nabrzeska Dyrektor naszej szkoły oraz przedstawiciele uczniów z klas Przysposabiających do Pracy pod opieką nauczycielki Bożeny Polańskiej. Uczestnicy uroczystości zapoznali się z tradycjami i działalnością szkoły. Uczniowie niepełnosprawni wspólnie ze swoimi kolegami z różnych klas wystąpili w programie artystycznym: recytowali wiersze
i śpiewali piosenki. Przedstawili scenkę nawiązującą do historii sztuki origami. Spotkaniu towarzyszyła wystawa orgiami, ciekawych prac wytworzonych przez uczniów. Gościem honorowym imprezy była pani Atsuko Ogawa, japońska pianistka, która zaprezentowała sztukę origami, japońską kaligrafię, ubieranie kimona (jukaty), naukę piosenek w języku japońskim i zwyczaje Japonii. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani wytworami sztuki orgiami przez uczniów siódemki.

Spotkanie uświadomiło nam wszystkim, że niezależnie od tego jakie posiadamy ograniczenia, to wspólnie powinniśmy wspierać się w działaniach integracyjnych, które przybliżają i scalają ze sobą dzieci z różnych szkół, pozostawiając niezapomniane wspomnienia.