Pole tekstowe: WYCIECZKA DO MLECZARNI

    W piątek, 24 marca uczniowie klasy IIIA, VI B i I C PdP oraz przedszkolaki z grupy G 05 odwiedzili Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Stalowej Woli. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesem  wytwarzania mleka i produktów mlecznych.

     Dzieci przywitał prezes Mleczarni, który zapoznał nas z  historią zakładu i z jej obecnym funkcjonowaniem.

Na spotkaniu z pracownikiem zakładu uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat mleka i jego przetworów. Obejrzeli film prezentujący poszczególne etapy produkcji. Oprowadzająca po zakładzie pani starała się nam jak najlepiej i najdokładniej przybliżyć tajniki produkcji serów białych, żółtych, a także śmietany, masła i kefiru. Każdy zwiedzający mógł także skosztować sera, jeszcze zanim trafi na sklepowe półki. Największą radość sprawiła dzieciom produkcja krówek. Dzieci zobaczyły, że cały proces przebiega ręcznie, łącznie z krojeniem i pakowaniem.

      Na koniec wycieczki dzieci zostały obdarowane krówkami. Wycieczka pozostawiła wśród nas bardzo miłe wspomnienia. Dzieci wróciły do szkoły uśmiechnięte i zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia.

      Za tak miłe i ciepłe przyjęcie raz jeszcze dziękujemy!

 

Katarzyna Spinek

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Życiem kieruje szczęście, nie mądrość.”
Cyceron