Pole tekstowe: SPORT

IX PODKARPACKI MITYNG OLIMPIAD SPECJALNYCH

STALOWA WOLA 2011

                      5 października 2011r. na stadionie przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli odbył się IX Podkarpacki Mityng Olimpiad Specjalnych. Na starcie stanęło ponad 130 zawodników reprezentujących 16 placówek z województwa podkarpackiego, m.in. z : Dębicy, Huzele, Krosna, Przemyśla, Lubaczowa, Leżajska, Mielca, Rudnika nad Sanem, Grębowa, Tarnobrzega, Kolbuszowej Dolnej i Stalowej Woli.

                      Zawody Olimpiad Specjalnych organizowane są dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. W sekcjach działających przy Zespołach Szkół Specjalnych, Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych, Warsztatach Terapii Zajęciowej odbywają się regularne treningi sportowe
w lekkiej atletyce. Dzięki takim zawodom uczestnicy mają możliwość prezentacji swoich umiejętności sportowych, woli walki oraz determinacji w dążeniu do celu.

                      Zawodom Olimpiad Specjalnych towarzyszy zawsze przysięga: .

Strzałka w lewo: POWRÓT
Zwój poziomy: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć
niech będę dzielny w swym wysiłku”

        Podczas tegorocznych zawodów w lekkiej atletyce dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi przewidziano konkurencje: 25 m- chód z asystą, 50 m- bieg z asystą, rzut piłeczką palantową, skok w dal z miejsca. Pozostali zawodnicy brali udział w konkurencjach : bieg na 100 m, 200 m, skoku w dal i pchnięciem kulą.

        Warto dodać, iż każdy zawodnik musi posiadać książeczkę sportową, a zawody odbywają się
wg przepisów Olimpiad Specjalnych w oparciu o przepisy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

        Zawody otworzył Prezydent Stalowej Woli Pan Andrzej Szlęzak, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Pan Robert Fila oraz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli Pani Barbara Nabrzeska.

        W imieniu zawodników otwarcia zawodów dokonała Zawodniczka naszej szkoły pełniąca rolą ALP-sa
i biorąca udział w zawodach Małgorzata S.

        Dużym zaangażowaniem wykazali się wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli, którzy pomagali organizatorom w sprawnym przeprowadzeniu zawodów. Wśród kibiców nie zabrakło Rodziców, który ze łzami w oczach wręczali swoim dzieciom medale. Organizatorami zawodów byli Zespół Szkół Specjalnych w Stalowej Woli oraz sekcja Olimpiad Specjalnych działająca przy tejże placówce.

        X Podkarpacki Mityng Olimpiad Specjalnych odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Stalowa Wola oraz Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

 

Krzysztof Chrustowski

 

 

 

Krzysztof Chrustowski

Pole tekstowe: „W życiu jak w sporcie  —  człowiek musi przejść przez wiele porażek 
zanim nauczy się wygrywać.”
Seneka