Pole tekstowe: III PODKARPACKI MEMORIAŁ SPORTOWY

         2 kwietnia odbył się III Podkarpacki Memoriał Sportowy im. bł. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny udało nam się zgromadzić ponad tysiąc uczestników, którzy rywalizując w zawodach sportowych oddali hołd temu niezwykłemu Polakowi. Podobnie jak w zeszłym roku impreza obejmowała dwie dyscypliny sportowe: biegi i pływanie, w których uczestniczyły zarówno osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne.

Już na początku zmagań sportowych zawodnicy odnieśli sukces - przebiegli w sumie ponad 510 km. Natomiast na basenie, uczestnicy pokonywali kolejne długości sami bądź z opiekunem, na miarę swoich możliwości. Każdy niezależnie od tego czy przeszedł czy przepłynął daną odległość włożył w te zawody cały swój wysiłek i całe swoje serce. Sztafeta pływacka znów pobiła rekord, osiągając 21252 długości basenu a satysfakcję widać było na uśmiechniętych twarzach wszystkich zawodników.

Jak co roku w parafii p.w. bł. Jana Pawła II odbyła się msza święta, a o 21.37 wszyscy, zgromadzeni na pływalni uczestnicy zawodów, wolontariusze i kibice odśpiewali „Barkę”.

 

Monika Pieńczewska

 

 

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Zmęczenie jest przynajmniej połową miłości.”
Ks. Jan Twardowski