Pole tekstowe: SPORT
Strzałka w lewo: POWRÓT

         2 kwietnia na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała miejsce bardzo ciekawa impreza sportowa. 700 uczestników wystartowało w I Podkarpackim Memoriale Pływackim im. bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli.

         Celem zawodników było przepłynięcie 9665 długości basenu, tyle ile dni trwał pontyfikat papieża. Sztafeta odbyła się w rocznicę śmierci papieża. Rozpoczęła się o godzinie 21:37, w której Papież pożegnał się z życiem doczesnym. Uczestnicy oddali w ten sposób hołd naszemu wielkiemu Rodakowi, dla którego sport był czymś więcej, niż aktywność fizyczna oraz rywalizacja.

         W Memoriale udział wzięli m.in. uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli oraz z kilku innych podkarpackich szkół specjalnych, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, strażacy, policjanci, sekcja pływacka „Motyl” oraz mieszkańcy miasta.

         Cel sztafety, 9665 długości basenu został osiągnięty już po dwóch godzinach maratonu. Mimo to zawody zakończyły się dopiero o drugiej w nocy.

         Łącznie uczestnicy I Podkarpackiego Memoriału Pływackiego im. bł. Jana Pawła II przepłynęli niespełna 13 tysięcy basenów.

         Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii akademickiej. Następnie obchody rocznicowe przeniosły się na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie o 21:00 odśpiewano Apel Jasnogórski i ulubioną pieśń papieża - "Barkę". Zanim pierwsze osoby wskoczyły do wody punktualnie o 21:37, uczestnicy złożyli przysięgę Olimpiad Specjalnych:

 

I PODKARPACKI MEMORIAŁ PŁYWACKI
IM. BŁOGOSŁAWIONEGO  JANA PAWŁA II

Zwój poziomy: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć
niech będę dzielny w swym wysiłku”
Pole tekstowe: „Jeśli będzie w nas rósł po prostu człowiek, 
to i w nas i na świecie będzie więcej pokoju i radości.”
Ks. Jan Twardowski