Pole tekstowe: MARSZ GODNOŚCI

4 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Stalowej Woli już po raz drugi. Marsz organizowany był w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem tego typu akcji jest upowszechnianie w społeczeństwie postawy tolerancji wobec osób słabszych, które mimo swoich ograniczeń są pełnoprawnymi członkami tegoż społeczeństwa.

We wspomnianym marszu oprócz naszych uczniów wzięli udział ich rówieśnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz podopieczni warsztatów, stowarzyszeń i domów pomocy działających na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie stalowowolskim.

Uczestnicy obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych mieli również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności i talentów na scenie przed Miejskim Domem Kultury, dzięki czemu po raz kolejny udowodnili, że potrafią wiele osiągnąć i zasługują na szansę normalnego i pełnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności.

 

Monika Pieńczewska

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „To, co widzialne jest znakiem tego czego nie widzimy.”
Ks. Jan Twardowski