Pole tekstowe: JASEŁKA 2011

        20 grudnia 2011 r. sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli wypełniła się po brzegi a to wszystko za sprawą imprezy świątecznej, na którą przybyli m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Marek Kopera. Starosta Stalowowolski  Robert Fila, Wicestarosta  Mariusz Sołtys, radni powiatu i miasta oraz rodzice, uczniowie, nauczyciele, emeryci.


Jasełka bożonarodzeniowe przygotowali nauczyciele szkoły. Muzyka i taniec były dominującą formą przekazu, co dawało możliwość zaistnienia na scenie każdej grupie wiekowej, zwłaszcza przedszkolakom, które zachwyciły wszystkich „Tańcem wróbelków”. Starsi uczniowie wcielili się w role marynarzy, górali i rzemieślników. Poprzez taniec i składane dary uczniowie opowiedzieli na nowo historię Bożego Narodzenia. Oprawę muzyczną kolęd i pastorałek wzbogacił dźwięk bębnów na których grał Damian –uczeń z autyzmem.


Całość dopełniały przepiękne stroje najmłodszych aktorów oraz dekoracja sali. Bożonarodzeniowy spektakl wprowadził widzów w niepowtarzalny  świąteczny nastrój, a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Po jasełkach wiele osób wzięło udział w kiermaszu, który od kilku już lat organizują uczniowie klas przysposabiających do pracy. Żeby go przygotować pracują dwa miesiące nad różnego rodzaju ozdobami. Na kiermaszu można było nabyć m.in.: stroiki, wianuszki adwentowe, wariacje na temat choinek z siana, z sizalu, była także choinka ze skóry, anioły z kaszy, ryżu i z siana, szopki z piernika, pierniczki do powieszenia na choinkę, bombki różnego rodzaju, tj. cekinowe, ażurowe i inne. Każdy znalazł tu coś dla siebie.

 

Oprócz tradycyjnie przygotowanych ozdób świątecznych przez dzieci i młodzież niepełnosprawną, na sprzedaż wystawiono 1500 kartek Bożonarodzeniowych zgłoszonych do konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Krystyna Teper

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Wierszem można dzielić się jak opłatkiem.”
Ks. Jan Twardowski