Pole tekstowe: JASEŁKA
Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej.”
Jan Sztaudyhger

         W dniu 21 grudnia 2010 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka. Uroczystość przedstawiona została przez uczniów z klas szkoły podstawowej, gimnazjum,  klas zawodowych oraz  przysposabiających do pracy.

W tym roku uroczystość przyjęła inną niż zwykle konwencję. Uczniowie spotkali się przy wigilijnym stole, który obfitował w tradycyjne wigilijne potrawy. W tym szczególnym dniu zawitał do nich kolega, który był obcokrajowcem i święto poprzedzające narodziny Chrystusa było mu zupełnie nieznane. Aktorzy mieli za zadanie przybliżyć gościowi nasze tradycje świąteczne – ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem,  ilość i symbolikę potraw wigilijnych oraz sam sens Świąt – przebaczenie win i  życie w zgodzie z własnym sumieniem.

W świąteczną atmosferę dodatkowo wprowadziły nas śpiewane kolędy oraz piękne, refleksyjne wiersze, które nawiązywały do miłości, zadumy i modlitwy za tych, których już z nami nie ma. Również nastrojowa scenografia sprawiła, że mogliśmy poczuć magię świąt.

Uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości, wykonując wiele ozdób świątecznych, które pojawiły się na choince.

Organizatorami uroczystości byli: Małgorzata Lewandowska, Magdalena Chrustowska oraz Izabela Szafran.

Magdalena Chrustowska