Pole tekstowe: ŚWIĘTO ZIEMI U PRZEDSZKOLAKÓW

       Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się w dniach 25 – 29.04.2016. W nawiązaniu do Światowego  Dnia  Ziemi, w oddziałach przedszkolnych realizowany był cykl tematyczny poświęcony ekologii. 27 kwietnia, korzystając z zaproszenia zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 9, oglądaliśmy przedstawienie przygotowane przez dzieci pod kierunkiem pani  mgr Moniki Kozdronkiewicz pt. Królewna Śnieżka i ekoludki. 

Następnego dnia odbyły się ekologiczne warsztaty pod hasłem „Reaktywacja odpadów”, na których przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością i ze zgromadzonych wcześniej odpadów wykonały przepiękne zabawki. Ich prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej. 

Kolejnym punktem programu, dnia 29 kwietnia, była wizyta pani Karoliny Głogowskiej z Miejskiego Zakładu Komunalnego, która przedstawiła prezentację multimedialną pt.  „Czysto, ładnie i bez śmieci, o tym wiedzą wszystkie dzieci”. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.

Małgorzata Proszowska-Kulka

Strzałka w lewo: POWRÓT
Pole tekstowe: „Działajmy w sposób nieuczony, po prostu.”  
Cyceron