Pole tekstowe: ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Strzałka w lewo: POWRÓT

W dniu 3.XII.2010 r. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 zorganizowała doroczne obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tej niezwykle ważnej uroczystości uczestniczyli reprezentanci uczniów z klas przysposabiających do pracy: Iwona Dziura i Adrian Walencik  pod opieką Pani Bożeny Polańskiej oraz wicedyrektora szkoły Pani Elżbiety Partyki. W spotkaniu integracyjnym udział wzięli dyrektorzy stalowowolskich szkół oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Pani Halina Wołos. Uroczystość przebiegła pod hasłem „Dzielić się radością to dwa razy tyle radości. Dzielić się smutkiem to połowa smutku.” Imprezę przygotował zespół nauczycieli oraz samorząd uczniowski. Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną nawiązującą do historii kształcenia integracyjnego
w siódemce. Następnie uczniowie z różnych klas integracyjnych zaprezentowali inscenizację poetycko-muzyczną
pt.: „Tolerancja”, występujący mówili o wzajemnym zrozumieniu, szacunku i dobru, którym powinniśmy się wzajemnie obdarzać. Pełna integracja nastąpiła podczas zabaw i pląsów przy muzyce, które dostarczyły wiele radości i uświadomiły nam, że nie ma barier rozwojowych. Uhonorowaniem imprezy był słodki poczęstunek dla uczniów i nauczycieli. Była okazja do bliższego poznania i wymiany doświadczeń. Pani Naczelnik podziękowała Dyrekcji Szkoły oraz Gronu Pedagogicznemu za wkład wniesiony w rozwój integracji osób niepełnosprawnych jak również przekazała życzenia spełnienia planów oraz rodzinnego ciepła podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH jest dniem specjalnym w skali całego świata, aby mówić
 o potrzebach ludzi dotkniętych dysfunkcjami i stwarzać im atmosferę tolerancji oraz zrozumienia. Przełamujemy bariery społeczne i stajemy się otwarci na potrzeby drugiego człowieka.

 

Bożena Polańska

Pole tekstowe: „Prawdziwym bogactwem człowieka jest jego wartość wewnętrzna.”
Autor nieznany