Pole tekstowe: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2011

            14 października br. w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych Dzień Edukacji Narodowej był obchodzony wyjątkowo uroczyście. Uczniowie z różnymi niepełnosprawnościami wystąpili w roli aktorów i tancerzy w przedstawieniu pt.:

Strzałka w lewo: POWRÓT
Zwój poziomy: Muzyczny Dzień Nauczyciela

           Wśród rozśpiewanych i roztańczonych dzieci gromkie oklaski zebrała Wiktoria w roli przedszkolaczka, a swoim czystym i pewnym głosem zachwyciła widzów Ewelinka śpiewając i występując w roli konferansjera.

   Przygotowanie takiego przedstawienia wymaga od nauczycieli szkoły specjalnej dużego zaangażowania, wrażliwości i zrozumienia dla potrzeb i możliwości naszych uczniów. Natomiast dzieci poświęcają się bez reszty takiej formie aktywności i nawet ogrom wysiłku jaki muszą włożyć w przygotowanie się do występu nie zniechęca ich do podejmowania kolejnych prób i ćwiczeń. W zamian czeka je zasłużona nagroda — uznanie widzów, oklaski i radość z odniesionego sukcesu.

         Stąd też z roku na rok organizowane w naszej szkole uroczystości i imprezy integracyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem rodziców i zaproszonych gości.

        

         Poza organizowanymi w szkole uroczystościami nasi uczniowie mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na wycieczkach i wyjazdach organizowanych w ramach zajęć. Ostatnio odbyły się wycieczki do Bałtowa i Pacanowa. Szerzej omawiamy je wśród innych uroczystości z życia szkoły.

 

Monika Pieńczewska

Krystyna Teper

           Po raz kolejny w przedstawieniu wzięli udział uczniowie z autyzmem. Wykazali się jak zwykle talentem a ich swoboda i obycie ze sceną było wprost zawodowe. Wśród występów nie zabrakło także chóru.

         W tym barwnym korowodzie tańców i piosenek nie zabrakło czterech por roku, które w kolorowych strojach rozbawiły i zachwyciły publiczność swym występem.

Pole tekstowe: „Każdą godzinę życia rozumie człowiek dopiero po jej przeżyciu.”
Henryk Ferdynand Kaden